Overslaan naar inhoud
Je winkelmandje

Onze nieuwe standaard voor een gezonder assortiment

Image
Bij Holland & Barrett vinden we dat iedereen het verdient om fit en energiek door het leven te gaan. Maar we weten ook dat een druk dagelijks leven het soms lastig maakt om altijd voor de gezondere optie te kiezen. Daarom werken we stap voor stap aan een assortiment met minder zout, suiker en verzadigd vet én met meer aandacht voor vezels. 

Onze voedingsrichtlijnen zijn gebaseerd op de Nationale Aanpak Productverbetering (NAPV), een initiatief van de overheid om de voedingswaarden van producten in Nederland te verbeteren. Daarmee is de NAPV ons startpunt, niet ons eindpunt. We hebben de richtlijnen aangevuld en aangescherpt tot onze eigen voedingsrichtlijnen, in veel categorieën strenger dan wat de NAPV minimaal vraagt, onderbouwd met marktonderzoek en wetenschappelijke inzichten. 

De pijlers van onze nieuwe aanpak

Per productcategorie stellen we concrete eisen aan zout, suiker, verzadigd vet en vezels. Bovendien werken we samen met onze leveranciers aan betere samenstellingen, zonder concessies aan smaak, kwaliteit of betaalbaarheid. Dit zijn de belangrijkste pijlers: 
  • Minder zout. Te veel zout in de voeding is een veelvoorkomend probleem in Nederland. Daarom stellen we per categorie duidelijke grenzen aan het zoutgehalte van onze producten, in lijn met (en soms strenger dan) de NAPV-richtlijnen. Zo bevatten vanaf april 2027 zowel ons A-merk- als ons Private Label-assortiment maximaal 0,70 gram zout per 100 gram. 
  • Minder suiker. Toegevoegde suikers zitten in veel meer producten dan je denkt. Voor elke relevante categorie gebruiken wij grenswaarden voor het gehalte aan mono- en disachariden, zodat we de suikerinname van onze consumenten zoveel mogelijk helpen beperken. Onze graan-, muesli-, fruit- en energierepen bevatten nu al minder dan 24 gram suiker per 100 gram, omgerekend zo'n 12 gram per reep. 
  • Minder verzadigd vet. Niet alle vetten zijn gelijk. Bij Holland & Barrett sturen we actief op een lager gehalte aan verzadigde vetten in ons assortiment, met oog voor de specifieke kenmerken van elke productcategorie. Onze chips bevatten nu al minder dan 2,20 gram verzadigd vet per 100 gram. Vanaf april 2027 scherpen we die norm verder aan: dan bevat het volledige chipsassortiment nog maximaal 1,80 gram verzadigd vet per 100 gram. 
  • Meer vezels. Wij stimuleren producten met een hoger vezelgehalte en stellen hier waar mogelijk concrete minimumeisen aan. Onze ontbijtgranen bevatten bijvoorbeeld minimaal 8,70 gram vezels per 100 gram. 

Bewuste snacklijn als voorbeeld

Er gaat niets boven een gezonde maaltijd, maar soms heb je gewoon trek of haast. Helaas bevatten veel tussendoortjes veel zout, suiker of verzadigd vet. Onze bewuste snacklijn laat zien dat het ook anders kan. Alle snacks binnen deze lijn voldoen aan onze interne voedingsrichtlijnen: ze zijn laag in zout, suiker en/of verzadigd vet en waar mogelijk een bron van vezels. Zo maak je tussendoor makkelijker een bewustere keuze zonder dat je hoeft in te leveren op smaak.

Samen bouwen aan een gezonder assortiment

We zijn al goed op weg. Een groeiend deel van ons assortiment voldoet vandaag al aan onze eigen voedingsrichtlijnen, vaak strenger dan wat de NAPV vraagt. Samen met onze leveranciers verhogen we echter de lat stap voor stap verder, zodat de bewustere keuze bij Holland & Barrett ook steeds vaker de makkelijkere keuze is. 

Gerelateerde artikelen

Meld je aan voor 10% korting

Ontvang daarnaast exclusieve aanbiedingen en advies ter ondersteuning van je gezondheid, rechtstreeks in je mailbox